R E K L A M A
Wyszukiwarka ofert pracy Województwo Branża Kraj Szukaj !

 

Siedemnaście niewybaczalnych błędów w CV

Twoje CV świadczy o Tobie i może być startem do wymarzonej kariery, warto więc poświęcić chwilę na przejrzenie go pod kątem błędów. Bardzo często się zdarza, że CV zawierające poniższe błędy, trafiają od razu do tzw. "okrągłego segregatora", czyli mówiąc po ludzku: do kosza...

Lista najczęstszych błędów popełnianych przez kandydatów:

 1. Zbyt duża szczegółowość – należy wystrzegać się podawania nadmiernej ilość informacji, które nie są ważne z punktu widzenia pracodawcy.
 2. Nieistotne informacje – CV powinno zawierać w sobie tylko, rzeczy niezbędne dla danego stanowiska na które aplikujemy. Zbędne informacje wprowadzają chaos i ukrywają te istotne.
 3. Nieszczerość –nie trzeba podawać informacji, które mogły by nam zaszkodzić ale nie powinniśmy koloryzować rzeczywistości. Wszystkie informacje, które podajemy w CV da się sprawdzić, a w razie jakichkolwiek niezgodności zostaniemy skreśleni z listy potencjalnych kandydatów.
 4. Błędy językowe – błędy interpunkcyjne, stylistyczne czy też ortograficzne, nie powinny się zdarzać w żadnym oficjalnym piśmie. Sprawiają one wrażenie, że kandydat nie jest osobą sumienną i że nie przykłada dużej wagi do tego co robi. Przygotowując CV korzystamy najczęściej z edytora tekstów, który posiada funkcję sprawdzania pisowni – warto się nim posłużyć.
 5. Nieodpowiednia forma – CV ma swoją ustaloną formę, której należy się trzymać. Warto jest poszukać w intrenecie gotowych szablonów i zaznajomić się z ich kształtem.
 6. Brak odwróconej chronologii – gdy opisujemy swoją edukację czy też ścieżkę kariery zawodowej, robimy to zaczynając od tej najbardziej aktualnej.
 7. Zdjęcie – nigdy nie dołączajmy swoich zdjęć z wakacji, w tłumie, w okularach przeciwsłonecznych itp., budzą one jedynie śmieszność lub zażenowanie u osoby, która przegląda takie CV. Zdjęcie powinno być formalne oraz, co ważne, aktualne.
 8. Używanie formy pierwszej osoby liczby pojedynczej – CV wymaga użycia formy bezosobowej np.: "zarządzanie" a nie "zarządzałem"; "przygotowanie" a nie "przygotowałem" itd..
 9. Brak stopnia znajomości języka obcego – nie wystarczy podać, że zna się dany język, należy również podać stopień znajomości w mowie i piśmie. Jeżeli posiadamy certyfikaty potwierdzające tę znajomość, należy je podać.
 10. Wysyłanie tych samych aplikacji do różnych pracodawców – stworzenie jednego szablonu i wysyłanie go do wszystkich mija się z celem. Jeżeli chcemy się wyróżnić, poświęćmy chwilę czasu na dopasowanie naszego CV do oczekiwań pracodawcy.
 11. Fantazyjny adres e-mail np. kfiatuuszek90. To jeden z bardzo często pojawiających się błędów, które gwarantują uśmiech na twarzy rekrutera. Niestety uśmiech ten może wywołać rezultat okrągłego segregatora.
 12. Nieaktualne dane kontaktowe lub całkowity ich brak w CV - jak rekturer ma się z Tobą skontaktować?
 13. Błędy w nazwie firmy - błąd prawdę mówiąc, dyskwalifikujący kandydata.
 14. Zbyt wyrafinowany lub slangowy język 
 15. Różne ozdobniki np. kolorowe kwiaty, pomarańczowe tło - zmysł artystyczny niektórych kandydatów pozostawia wiele do życzenia.
 16. Brak zgody na przetwarzanie danych osobowych. W tym momencie zamykamy sobie drogę na kontakt ze strony rekrutera, ponieważ po prostu prawo mu na to nie pozwala.
 17. Zapisywanie dokumentów w formatach innych niż .doc czy .pdf

Z powyższą listą radzę się zapoznać dogłębnie i zastosować do każdej z uwag. To zagwarantuje Ci, że Twoje CV zostanie przeczytane od początku do końca i decyzja w sprawie zaproszenia Ciebie na rozmowę kwalifikacyjną będzie zależała wyłącznie od Twoich kwalifikacji. 

Powodzenia! 

R E K L A M A

Copyright © 2011-2019 Ingenium Holding Sp. z o.o. Praca   |   Regulamin   |   Polityka prywatności   |   Polityka plików COOKIE   |   Kontakt   |   Fundacja Mali Marzyciele
Wydanie 17023/2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach OPENWORK.PL jest zabronione.
Wygenerowano w 0s